Kemi

280 resultater fundet
RepStar WM Bremserens Bremserens
595.22.22
MS AUTO-TEKNIK Sandved
Bremse / koblings / universalrens, er et professionelt produkt, en kraftigt affedtende bremserens fra Tyske WM Denne sælger vi også i kasser med 12 stk. til 26,75 pr. stk. og altså kr. 321,- for en kasse med 12 stk. Søg da på bremserens 12 stk. Vi kan levere større antal på tilbud f.eks. 120 stk. altså 10 kasser til kr. 2.889,- Sælges også i 5 liters, 20 liters og 60 liters. Kontakt os da meget gerne på telefon 55456753 TILBUD!
51 kr.
29 kr.
Se detaljer
ZF Gearkasseolie automatik
5961.308.181
MS AUTO-TEKNIK Sandved
Olie til Tesla fra OE producenten ZF som er førende i levering af transmissioner til bilfabrikker over hele verden. ZF er kendt kvalitet der er til at stole på. Forvent ca. 3-4 arbejdsdage i leveringstid på denne olie. Forvent 3-4 arbejdsdage i leveringstid. 1 liter ZF LifeGuardFluid; eFluid1,.oliepumpen, med denne olie kan du udføre et kvalitets olie og filterskift på din Tesla. Bestil 3 liter olie pr. aksel. Automatic Transmission Fluid | ZF LifeGuard eFluid 1 Ønskes filter med pakninger så bestil dette nummer: 5961.308.203 Parts Kit, automatic transmission oil change. Ønskes et komplet olieskifte sæt med 3 liter olie, oliefilter og 3 pakninger / O-ringe så bestil dette sæt her: 5961.309.203 Parts Kit, automatic transmission oil change. With oil; contains complete oil change kit
649 kr.
478 kr.
Se detaljer
RepStar WM Bremserens Bremserens kasse med 12 stk.
595.22.22 / 12
MS AUTO-TEKNIK Sandved
Bremse / koblings / universalrens, er et professionelt produkt, en kraftigt affedtende bremserens fra Tyske WM Denne sælger vi også i kasser med 12 stk. til 26,75 pr. stk. og altså kr. 321,- for en kasse med 12 stk. Søg da på bremserens 12 stk. Vi kan levere større antal på tilbud f.eks. 120 stk. altså 10 kasser til kr. 2.889,- Sælges også i 5 liters, 20 liters og 60 liters. Kontakt os da meget gerne på telefon 55456753 TILBUD!
612 kr.
321 kr.
Se detaljer
RepStar WM Bremserens Bremserens 10 kasser 120 stk. i alt.
595.22.22 / 120
MS AUTO-TEKNIK Sandved
Bremse / koblings / universalrens, er et professionelt produkt, en kraftigt affedtende bremserens fra Tyske WM Denne sælger vi også i kasser med 12 stk. til 26,75 pr. stk. og altså kr. 321,- for en kasse med 12 stk. Søg da på bremserens 12 stk. Vi kan levere større antal på tilbud f.eks. 120 stk. altså 10 kasser til kr. 2.889,- Sælges også i 5 liters, 20 liters og 60 liters. Kontakt os da meget gerne på telefon 55456753 TILBUD!
6.122 kr.
2.889 kr.
Se detaljer
MOTIP Maling
04001
MS AUTO-TEKNIK Sandved
Semi Gloss Black Rally Sort (slike mat).
79 kr.
63 kr.
Se detaljer
Bell Add Diesel CITY, Additiv for biler med partikelfilter, 500ml
9545
DAJOLKA
Bell Add Diesel City 500 ml – Dieseladditiv til biler med dieselpartikelfilter. Bell Add Diesel City er et dieseladditiv udviklet specielt til dieselbiler med dieselpartikelfilter (DPF), som hovedsageligt anvendes til bykørsel og mange korte ture. Ved denne type kørsel opnår udstødningssystemet ofte ikke den temperatur, der er nødvendig for en effektiv regenerering af partikelfilteret. Bell Add Diesel City bygger på Bell Add Diesel Additiv og indeholder derfor de samme rense-, smøre- og korrosionsbeskyttende additiver til dieselmotorens brændstofsystem. Produktet renser indsprøjtningsdyser og brændstofsystem, forbedrer forbrændingen, reducerer soddannelsen samt beskytter pumper og dyser mod slid og korrosion. Herudover indeholder Diesel City et jernbaseret FBC-additiv (Fuel Borne Catalyst). Under forbrændingen danner additivet en jernoxid-katalysator i sodpartiklerne, som sænker sodens antændelsestemperatur. Herved lettes både den passive og den aktive regenerering af dieselpartikelfilteret, så risikoen for tilstopning reduceres. Bell Add Diesel City kombinerer derfor fordelene ved et moderne dieseladditiv med et additiv, der understøtter regenereringen af dieselpartikelfilteret. Samtidig med at dieseladditivet reducerer dannelsen af sod, gør FBC-additivet den sod, der dannes, lettere at forbrænde under regenereringen. Fordele: - Renser dyser og indsprøjtningssystem. - Smører og korrosionsbeskytter brændstofsystemet. - Reducerer soddannelsen og forbedrer forbrændingen. - Indeholder jernbaseret FBC-additiv (Fuel Borne Catalyst). - Sænker sodens antændelsestemperatur. - Understøtter regenereringen af dieselpartikelfilteret. - Særligt velegnet til biler med hyppig bykørsel og mange korte ture. Anvendelse: - Omryst flasken grundigt før brug. - Tilsættes direkte i dieseltanken før tankning. Dosering: - Normal dosering: 50 ml til 50 liter diesel (1:1000). Ved første behandling eller kraftigt sodbelastede motorer kan dobbelt dosering anvendes de første behandlinger. Flaskens indhold på 500 ml rækker til op til 500 liter diesel. Bemærk: Bell Add Diesel City hjælper med at reducere sodbelastningen i partikelfilteret og understøtter regenereringen. Produktet kan ikke fjerne aske eller reparere et mekanisk beskadiget eller smeltet partikelfilter.
295 kr.
248 kr.
Se detaljer
SONAX LÆDERPLEJE 250 ML, ØVRIGE
001 986 5971 12
Gørløse Autoimport ApS
Til rengøring og pleje af bilsæder, interiør og andre komponenter fremstillet af glat læder. Det fjerner snavs, olie og fedt og gør samtidigt læderet særdeles smidigt. Rigtig bivoks sikrer langsigtet beskyttelse. Indeholder ingen farvestoffer og kan b
213 kr.
Se detaljer
LAKSPRAY 706 MONDSØLV 150 ML, ØVRIGE
000 986 3050 9706
Gørløse Autoimport ApS
SPRAY, ØVRIGE Dito numre 35999988
138 kr.
Se detaljer
BELL ADD BELL ADD SERVICERENS 4 BENZ, ØVRIGE
94 9205
Gørløse Autoimport ApS
Specialrens til rensning af gasspjæld, tomgangssystemer og ved fejlmeldinger fra lambdasonder. Indhold: 70 ml. ADDITIV/TILSÆTNING, ØVRIGE Dito numre 35999978
163 kr.
Se detaljer
AUTOSOL CROMPOLISH 75 ML
94 999 00227
Gørløse Autoimport ApS
Autosol Metal-polish (Chrome polish) Verdensberømt internationalt prisbelønnet rengørings og pleje produkt til alle metaloverflader. Fjerner snavs og rust på én gang, og giver overfladen af metallet en langtidsholdbar strålende blank finish.
100 kr.
Se detaljer
PRIMERPENSEL FILTVATPIND
94 999 40378
Gørløse Autoimport ApS
PRIMERPENSEL FILTVATPIND Primerpensel. Løs påføringspensel i filt. Bruges til primer bl.a. T245, Sika primer 206G+P. MÆRKE COBRA TOOLS
13 kr.
Se detaljer
FUCHS OLIE MOTOR 229.3 05W40 5L
4110257W
Gørløse Autoimport ApS
Fuchs TITAN Supersyn LONGLIFE 5W-40 er udviklet til Mercedes Benz- og BMW-motorer, hvor olien yder livslang motorpleje med en stor brændstofbesparelse. Derudover opfylder TITAN Supersyn LONGLIFE 5W-40 de behov, motorer af mærket VW samt mange andre bilmærker har. TITAN Supersyn LONGLIFE 5W-40 er blandbar og kompatibel med konventionelle motor-olier af kendte mærker. Dog bør blanding med andre motorolier undgås, hvis man ønsker at udnytte produktets fordele fuldt ud. Et komplet olieskift anbefales, når der skiftes til TITAN Supersyn LONGLIFE 5W-40. Du finder oplysninger om produkt-sikkerhed og korrekt bortskaffelse i det nyeste sikkerhedsdatablad. Egenskaber og fordele Gode koldstartegenskaber og hurtig oliecirkulation i hele motoren ved lave temperaturer Meget lavt olieforbrug Øget brændstoføkonomi Høj varmestabilitet Universalanvendelse til mange køretøjer og modeller Tilladt til udvidede olieskiftintervaller af mange OEM’er i henhold til deres fleksible servicesystem MOTOROLIE, 190 W201 83-92,200> W123 76-84,200> W124 85-95,280> W126 80-90,A W169 04>,C W202 94-00,C W203 01-07,C W204 07>,C W206 21>,CLK W208 97-02>,CLK W209 03>,E W210 96-01,E W211 02-09,ML W163 97-04,ØVRIGE,S 320-500 W220 99-06,SL 280-600 W129 90-01,SL R230 02>,SLK R170 97-04,SLK R171 05-11,SPRINTER W901 95-06,VITO 04>,VITO/V230-280 96-03 Dito numre 35019960, 35059960, 35079960, 35129960, 35139960, 35149960, 35169960, 35179960, 35189960, 35199960, 35249960, 35259960, 35269960, 35289960, 35319960, 35369960, 35409960, 35439960, 35469960, 35619960, 35629960, 35869960, 35999960
599 kr.
Se detaljer
LAKSPRAY 373 **
000 986 2850 5373 O
Gørløse Autoimport ApS
488 kr.
Se detaljer
FUCHS OLIE MOTOR 229.1 10W40 5L
94 999 00201
Gørløse Autoimport ApS
FUCHS TITAN SYN MC SAE 10W-40 TITAN SYN MC SAE 10W-40 er en avanceret, SAE 10W-40, brændstoføkonomisk motorolie til helårs anvendelse. Er specielt formuleret til benzin- og dieselmotorer i personbiler, varevogne og mindre lastbiler med både suge- og trykladede turbo motorer. Et meget bredt anvendelsesområde har haft høj-prioritet, i udviklingen af denne olie. Det gør TITAN SYN MC SAE 10W-40 til en olie der dækker meget bredt og som kan anvendes, hvor der ønskes så få produkter som muligt. Anvendelsesområder TITAN SYN MC SAE 10W-40 anvendes til køretøjer med almindelige serviceintervaller. TITAN SYN MC SAE 10W-40 giver sikker drift under alle kørselsforhold. TITAN SYN MC SAE 10W-40 er blandbar og kompatibel med konventionelle motorolier af kendte mærker. Dog bør sammenblanding med andre motorolier undgås, hvis man ønsker at udnytte produktets fordele fuldt ud. Et komplet olieskift anbefales, når der skiftes til TITAN SYN MC SAE 10W-40. Du finder oplysninger om produktsikkerhed og korrekt bortskaffelse i det nyeste sikkerhedsdatablad. Egenskaber og fordele Anvendes i langt de fleste benzin- og dieselmotorer med både suge- og trykladet motor. Stabil viskositetsprofil sikrer at olien kan anvendes hele året, selv ved meget temperatur og hårde driftsbetingelser. Sikker koldstart og hurtig oliecirkulation Optimal slidbeskyttelse Beskytter mod slam Pakningskompatibel mod alle kendte pakningsmaterialer Tilpasset hydrauliske ventilløftere Fuldt blandbar og kompatibel med alle motorolier af kendte mærker Reduceret olieforbrug Håndtering og opbevaring Undgå hudkontakt. I tilfælde af hudkontakt vaskes med vand og sæbe. Brugt olie bortskaffes på en genbrugsstation eller tilsvarende. Der findes sikkerhedsdatablade på www.fuchs.com/dk, eller de leveres på anmodning. MOTOROLIE, /8 W115 68-75,190 W201 83-92,200> W123 76-84,200> W124 85-95,207-310 77-94,280> SL/SLC W107,280> W116 73-79,280> W126 80-90,C W202 94-00,C W203 01-07,C W204 07>,C W205 14>,CLK W208 97-02>,E W210 96-01,G W460/461/463 79>,ØVRIGE,S W140 91-98,SL 280-600 W129 90-01,SPRINTER W901 95-06,VANEO 01>,VITO 04>,VITO/V230-280 96-03 Dito numre 35129960, 35139960, 35149960, 35189960, 35199960, 35209960, 35229960, 35239960, 35249960, 35259960, 35269960, 35279960, 35289960, 35299960, 35309960, 35409960, 35429960, 35459960, 35469960, 35619960, 35629960, 35999960
513 kr.
Se detaljer
MERCEDES-BENZ LAKSPRAY 572 RUBIN **
000 986 3050 3572
Gørløse Autoimport ApS
SPRAY, C W202 94-00,ØVRIGE Dito numre 35139988, 35999988
426 kr.
Se detaljer
Side 1 af 19

I denne kategori finder du alle vores kemi. Vi har i kemi et bredt udvalg af produkter tilgængelig, fra en lang række forskellige forhandlere.
På nuværende tidspunkt, finder du i kemi hele 280 til salg.
Du kan i kemi finde både nye og brugte produkter. På nuværende tidspunkt, finder du i kemi, 5 brugte produkter og 275 nye produkter.